Microsoft Teams

V případě potíží s přihlášením v aplikaci MS Teams je možné využít webový prohlížeč Google Chrome nebo Mozilla Firefox pro přímé přihlášení mimo aplikaci zde: https://www.microsoft.com/cs-cz/microsoft-teams/log-in

Novinky v MS Teams!

  • Nová funkce automatického vypršení platnosti záznamu schůzky, která po předem nastaveném čase automaticky odstraní nahrávací soubory Teams uložené na OneDrive nebo SharePointu. Pokud není provedena žádná akce, platnost nových záznamů automaticky vyprší 60 dní po jejich zaznamenání.
  • Webináře – online schůzky, na které se mohou zájemci předem registrovat, více o této funkci zde.
  • Stažení prezenční listiny i po skončení výuky! Stačí si znovu otevřít záznam o proběhlé schůzce a soubor prezenční listiny uvidí (pouze organizátor) v horní části záznamu o schůzce. Zároveň získala prezenční listina novou podobu, kromě již známých informací nyní obsahuje i informaci o celkovém času, který účastníci strávili na schůzce.

Návody k MS Teams (pořádání online schůzek, přidávání studentů do týmů apod.) naleznete níže na této stránce.

O MS Teams

Nástroj MS Teams je zejména firemní platformou, pro komunikaci a spolupráci na projektech nebo v rámci určitých týmů. Je integrovaný v rámci předplatného Office 365, které mají studenti i zaměstnanci FF UK k dispozici zdarma.

On-line verze MS Teams na adrese teams.microsoft.com spolehlivě funguje pouze v prohlížečích Google Chrome a MS Edge. Desktopovou aplikaci si můžete stáhnout zde (funguje na PC, Macu, Linuxu i na chytrých telefonech)

Microsoft Teams je software umožňující:

  • textovou komunikace
  • videokonferenční hovory pro až 300 uživatelů
  • plánování schůzek (videohovorů)
  • datové úložiště pro ukládání souborů + spolupráce na těchto souborech
  • integrace dalších aplikací do tohoto prostředí – např. Planner, který umožňuje efektivně plánovat a rozdělovat úkoly v týmu spolupracovníků
  • funkce pro vzdělávání žáků a studentů – zadávání úkolů, testů apod.

Přihlášení do MS Teams Filozofické fakulty

Pro přihlášení do Teams se používá uživatelské jméno ve formě login@ff.cuni.cz a heslo jako do CAS. (Pokud nejste přihlášeni správným uživatelským jménem, nebo nevíte, jaký účet použít informace najdete zde).

Ve fakultním týmovém prostoru je k dispozici testovací tým „Testovací skupina“, kde je možné cokoli vyzkoušet.

Vyvtáření nových týmů

Týmy vytváří Knihovna FF na základě žádosti zaslané na e-mailovou adresu elearning@ff.cuni.cz .

Návody k používání MS Teams (pro vyučující):

(další návody budou brzy doplněny)

Návody pro studenty

Odkazy na tyto návody můžete poslat svým studentům, ideláně spolu s názvem Vašeho týmu a termínem přednášky.

Další užitečné odkazy

Videonávody

V češtině:

V angličtině:

Kontaktní e-mail k e-learningu: elearning@ff.cuni.cz

Pokud máte ohledně e-learningu jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat na výše uvedené e-mailové adrese. Případně můžete využít i naše telefonní číslo: +420 221 619 282