MS Teams – Přidávání hostů do týmu

Pokud potřebujete přidat do svého týmu někoho, kdo nemá fakultní přihlašovací údaje (přístup do CAS), tak nezoufejte. I toto lze, přestože je to malinko komplikovanější než u běžných studentů a zaměstnanců FF UK. Tyto uživatele musíte do týmu přidat jako hosty.

Tento způsob zápisu využijete nejčastěji pro přidávání do týmů:

  • studentů nebo vyučujících z jiných fakult,
  • externích studentů a vyučujících,
  • kohokoliv dalšího, kdo nemá fakultní přihlašovací údaje.

Takto přidávejte pouze externí studenty, tj. studenti z jiných fakult apod. Pokud takto přidáte studenta FF, který má funkční přihlašovací jméno, nebude pro něj možné se na Vaši přednášku pod svým standardním přihlašovacím jménem dostat.

Postup přidání hosta do týmu

Pokud chcete přidat do týmu někoho takového, lze ho přidat jako hosta. To můžete udělat poměrně jednoduše. Otevřete si tým, do kterého tuto osobu chcete přidat, vedle názvu týmu klikněte na tři tečky a zvolte možnost Přidat člena.

Krok 1: Přidat člena

V okně, které se vám následně zobrazí v tomto případě vyplňte libovolnou e-mailovou adresu studenta (ne pouze jméno, ale celou e-mailovou adresu). Systém vám potom už automaticky nabídne možnost přidat tuto e-mailovou adresu jako hosta (viz obrázek níže).

Krok 2: Vyplnit e-mailovou adresu a přidat hosta

Poté, co tímto způsobem přidáte studentovu e-mailovou adresu, přijde mu na ní e-mail s odkazem pro přístup do týmu. Důležitá je pro něj informace, že se do MS Teams pro přístup do tohoto týmu musí přihlašovat tou e-mailovou adresou, pomocí které byl do týmu přidán. Pokud náhodou pod touto adresou ještě nemá u Microsoftu veden žádný účet, musí si ho založit. Detailní návod pro externí studenty je dostupný zde.

Rozdíl v oprávněních běžného člena týmu a hosta

Jako host má uživatel v týmu trochu jiné možnosti než běžný člen. Ale nemusíte mít obavy, běžných schůzek/přednášek se účastnit může. Pokud by vás zajímalo, jaké funkcionality konkrétně se liší, podívejte se na přehlednou tabulku od Microsoftu zde.

Kontaktní e-mail k e-learningu: elearning@ff.cuni.cz

Pokud máte ohledně e-learningu jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat na výše uvedené e-mailové adrese. Případně můžete využít i naše telefonní číslo: +420 221 619 282