Založení kurzu v Moodle

Learning management system Moodle je určen pro tvorbu výukových kurzů dostupných přes internet. Na Univerzitě Karlově je Moodle provozován na několika centrálních instalacích:

  • dl1: Moodle 1 (https://dl1.cuni.cz/) – určený pouze pro bezplatnou výuku na Univerzitě Karlově, uživatelé musí být zaměstnanci či studenti (přístup přes CAS)
  • dl2: Moodle 2 (https://dl2.cuni.cz/) – funguje stejně jako Moodle pro výuku 1, je určen pro odlehčení zátěže systému
  • dl3: Moodle 3 (https://dl3.cuni.cz/) – pro testování a přijímací řízení na UK
  • dlcv: Moodle pro další vzdělávání (https://dlcv.cuni.cz/) – pro kurzy UK s externími uživateli (lze vytvářet externím uživatelům přístupové účty)

Pro založení nového kurzu v Moodle (na výše zmíněných instalacích) je nezbytné vyplnit žádost na https://moodleoffice.cuni.cz/login, kde vyplníte své identifikační číslo osoby (číslo pod fotkou na osobním průkazu) a heslo, které se shoduje s heslem do IS UK. Poté je nutné vyplnit údaje v dotazníku (pro přehlednost je nutné vyplnit vše, údaje by se měly shodovat s reálným uspořádáním na fakultě). Kurzy zakládá systém automaticky, proto pečlivě vyplňujte veškerá pole formuláře. Kurz Vám bude  založen ve lhůtě do 48 hodin od přijetí žádosti. O založení kurzu budete informováni e-mailem.

 

  • dlk: Moodle pro hostování (https://dlk.cuni.cz/) – pro hostované externí kurzy – Pokud potřebujete kurz na této instalaci Moodle, pošlete žádost o vytvoření a e-mailovou adresu moodle-help@ruk.cuni.cz.

 

Kontaktní e-mail k e-learningu: elearning@ff.cuni.cz

Pokud máte ohledně e-learningu jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat na výše uvedené e-mailové adrese. Případně můžete využít i naše telefonní číslo: +420 221 619 282